Roman Matouš - šperky, bižuterie

Jmenuji se Roman Matouš a jsem hlavním designérem a spolumajitelem šperkařské firmy Bohemia Beauty s.r.o., v letech 2000 – 2021 pod názvem LILIEN s.r.o.

Vystudoval jsem střední uměleckoprůmyslovou školu, obor rytí a tvarování raznic.
Praxi jsem získal v tehdejším státním podniku Bižuterie, kde jsem pracoval jako mistr pasířského provozu a později jako designer. Zde jsem se zdokonalil ve znalostech všech dostupných technologií výroby bižuterie.

V roce 1997 jsem se rozhodl odejít a osamostatnit se. Designersky jsem spolupracoval s několika jabloneckými firmami. Tyto začátky podnikání byly pro mne velice těžké, přinesly stresy a partnerské neshody, které vyústily v rozvod. To vše mohlo přispět ke zhoršení zraku a následné diagnóze pigmentová degenerace sítnice – ztráta periferního vidění. Naštěstí mi centrální vidění zůstalo a tak jsem mohl nadále pokračovat ve své designerské činnosti.

V roce 2000 jsem založil firmu LILIEN s.r.o., rozšířil ji o zaměstnance a dodával naše výrobky do českých, německých a polských velkoobchodů.
V roce 2001 jsem začal žít se svou současnou manželkou Marcelou, která od té doby stojí po mém boku jak v rodinném, tak i pracovním životě. Zdravotní stav se postupně ustálil a docházelo také k úspěšnému vývoji na poli podnikatelském. Navázali jsme spolupráci s firmou P&P Jewelry a založili společný projekt nazvaný LILIEN - CZECH.

Od samého počátku jsem intenzivně pracoval na své vizi – vytvořit sklad s co nejširším sortimentem skleněných kamenů, všech možných tvarů a barev, abych měl možnost, vedle výroby klasické bižuterie, naplno rozvinout svou kreativitu a realizovat se ve svých nápadech a ve vytváření netradičních šperků a dekorací, především těch vánočních.
Naše značka se stala oblíbenou mezi sběrateli a některé naše výrobky jsou vystaveny také v National Czech & Slovak Museum & Library v USA. Toto muzeum navštívila i Madeleine Albrigth a vybrala si zde naši brož, symbolizující českého lva.
V roce 2012 nás oslovili módní návrháři Meadham & Kirchhoff z Velké Británie a požádali o vytvoření kolekce šperků pro jejich módní přehlídku London Fashion week SS13.
S naší květinovou čelenkou se objevila i Katie Perry na předávání cen Grammy.
Tímto se značka LILIEN – CZECH zviditelnila natolik, že došlo k sepsání článků a nafocení šperků v časopisech Elle, Brides, Vogue. Stali jsme se také partnerem české agentury Prestige models a každoročně dodáváme čelenky pro Miss Look Bella.

V průběhu dalších let jsem se, kromě práce, zabýval intenzivně také studiem homeopatie, lidské psychiky a psychosomatických příčin nemocí, to vše se záměrem lépe pochopit příčiny svého zrakového, ale také sluchového handicapu. A můj stav se díky tomu postupně zlepšuje.
Věřím, že mohu toto mé poznání, nadšení a radost předávat ve svých dílech dál. Že i ve vás se může probudit víra v sebe sama. Proto svou práci vnímám i jako poslání, jako dar, který může sloužit i ostatním.

V roce 2021 jsme cítili vnitřní potřebu dát důraz na naše české řemeslo a krásu, a proto došlo ke změně názvu na Bohemia Beauty s.r.o.
Založili jsme také prémiovou značku LUXURY CZECH JEWELRY, do které jsme na počátku roku 2022 integrovali výrobu původní značky LILIEN.
Naše výrobky míří do celého světa. Hlavními trhy jsou USA, evropské země a Austrálie.
Můžete si je prohlédnout a nakoupit na našem eshopu.